Na co zwrócić uwagę przy zakupie drzwi

Przy wyborze nowych drzwi zewnętrznych do domu trzeba kierować się kilkoma sprawdzonymi zasadami i zwrócić uwagę na te ich cechy, które mogą zagwarantować długie lata wygodnego i bezproblemowego użytkowania w każdych warunkach. Dobre i solidne drzwi wejściowe zewnętrzne powinny przede wszystkim zapewniać skuteczną ochronę przed czynnikami atmosferycznymi, zwłaszcza przed chłodem i wilgocią oraz mieć odpowiednie zabezpieczenia antywłamaniowe.

Jaki model drzwi wejściowych wybrać.

Kupno właściwych drzwi, zwłaszcza kiedy patrzymy na ilość wzorów dostępnych w sklepach, nie jest prostym zadaniem. Można wybierać spośród różnych modeli, różniących się grubością, kolorem czy rodzajem zamknięcia, ale kiedy zależy nam na naprawdę wysokiej jakości, to nie warto inwestować w tanie drzwi zewnętrzne PCV. Nie dają one należytej ochrony przed żadnym z wymienionych czynników i zdecydowanie lepiej sprawdzą się inne materiały, a wystarczające zabezpieczenie, szczególnie przed zimnem i hałasem, zapewnia już montaż drzwi drewnianych zewnętrznych. Wystarczy je tylko wyposażyć w odpowiednią uszczelkę na całym ich obwodzie oraz pokryć powierzchnię wodoodpornym lakierem podkreślających dodatkowo naturalne piękno słojów.

Kiedy jednak mamy wątpliwą przyjemność mieszkać w niezbyt spokojnej okolicy, to lepiej postawić na wytrzymalsze drzwi zewnętrzne metalowe, najlepiej stalowe, których sforsowanie przy dodatkowych zabezpieczeniach antywłamaniowych będzie praktycznie niemożliwe. Ten rodzaj drzwi zewnętrznych jest zbudowany z solidnej kratownicy pokrytej obustronnie blachą o grubości nawet kilku milimetrów. Pomiędzy tymi warstwami jest umieszczona izolacja, chroniąca przed przemarzaniem i hałasem, a blacha może być malowana lub powlekana dekoracyjną, często drewnopodobną folią. Jej kolor można dobrać indywidualnie do naszych potrzeb czy koloru elewacji budynku. Równie dużą popularnością cieszą się drzwi aluminiowe, zewnętrzne lub nawet wewnętrzne, zachowujące wytrzymałość swoich stalowych odpowiedników, ale o wiele lżejsze. Jeśli chodzi o styl wykończenia, to jest on ograniczony jedynie wyobraźnią projektantów. Możemy zakupić zarówno nowoczesne, jak i bardziej tradycyjne, a dostępne są też wszelkie modele jednoskrzydłowe czy też coraz chętniej wybierane szerokie drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe.

Drzwi wewnetrzne podkreślające styl pomieszczeń.

Zupełnie innego podejścia będzie on nas wymagało znalezienie odpowiednich drzwi wewnętrznych. Ceny ich na szczęście nie są tak wygórowane, jak wejściowych, choć i tu trzeba się przygotować na wydanie kilkuset złotych. Oczywiście trzeba znaleźć takie, które zniosą częste otwieranie i zamykanie, a tego wymogu na pewno nie spełnią tanie drzwi wewnętrzne. Lepiej wybierać droższe modele, a najlepszym materiałem będzie naturalne drewno. Wbrew pozorom pasuje ono też do nowoczesnych mebli i będzie idealnie się komponować z podłogą wykonaną z desek. W większości sklepów czy marketów budowlanych możemy bez problemu dostać także nowoczesne drzwi wewnętrzne szklane, tak lubiane przez miłośników minimalizmu czy modnego ostatnio stylu industrialnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.